خبرهای فناوری

ایمن‌ترین خودروهای جهان برای سال ۲۰۱۸ را بشناسید[ad_1]

برای سال ۲۰۱۸ خودروها باید امتیاز خوب برای چراغ‌های جلو و خوب یا
قابل‌قبول برای محافظت از سرنشین کناری در آزمون اورلپ کوچک جلو را به دست
آورند تا بدین ترتیب امتیاز Top Safety Pick+ به آن‌ها تعلق گیرد. 

به گزارش پدال، موسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه (IIHS) دست‌یابی به بالاترین امتیاز آزمون‌های ایمنی یعنی Top Safety Pick+ را برای سال ۲۰۱۸ سخت‌تر کرده است.
 
 IIHS در بیانیه ابتدای سال خود گفته که آزمون تصادف اورلپ کوچک سمت سرنشین را به مجموعه آزمون‌های تصادف خود اضافه کرده و خودروها برای کسب بالاترین امتیاز ایمنی باید این آزمون را به خوبی پشت سر بگذارند. برای سال ۲۰۱۸ خودروها باید امتیاز خوب برای چراغ‌های جلو و خوب یا قابل‌قبول برای محافظت از سرنشین کناری در آزمون اورلپ کوچک جلو را به دست آورند تا بدین ترتیب امتیاز Top Safety Pick+ به آن‌ها تعلق گیرد.
 
همچنین خودروهای شرکت کننده در آزمون باید امتیاز خوب در آزمون اورلپ کوچک سمت راننده، کناری، سقف و آزمون‌های محافظت از سر کسب کنند. همچنین در آزمون پیشگیری از برخورد جلو باید امتیاز پیشرفته یا فوق‌العاده کسب شود.
 
در بررسی‌های IIHS تاکنون ۴۷ خودرو امتیاز ایمنی Top Safety Pick را به دست آورده‌اند که بدین ترتیب همه آن‌ها به خاطر قوانین به‌روز شده امتیاز خوب یا قابل‌قبول را برای چراغ‌های جلو به دست آورده‌اند. از جمله معروف‌ترین خودروهای کامپکتی که این امتیاز را به دست آورده‌اند می‌توان مزدا ۳، هیوندای الانترا و تویوتا کرولا را نام برد. برخی خودروهای دیگر که موفق به کسب این امتیاز شده‌اند عبارت‌اند از آلفارومئو جیولیا، آئودی A۴، ب‌ام‌و سری ۳، هوندا آکورد، هیوندای سوناتا و نیسان آلتیما.
 
اما شاسی بلندها و کراس اوورهایی که این امتیاز ایمنی را کسب کرده‌اند عبارت‌اند از هوندا CR-V، هیوندای توسان، مزدا CX-۵ و میتسوبیشی اوت لندر. دیگر مدل‌های برجسته از این نظر شامل هوندا پایلوت، لکسس RX، سوبارو فارستر، تویوتا راو ۴ و ولوو XC۶۰ هستند.
 
در ادامه شما را ۱۵ خودروی اولی که توانسته‌اند در آزمون‌های سال ۲۰۱۸ بالاترین امتیاز ایمنی را از IIHS کسب کنند خدمت شما معرفی می‌کنیم. انتظار می‌رود این لیست در ماه‌های آینده گسترده‌تر شود زیرا خودروهای جدید نیز همچنان موردبررسی قرار خواهند گرفت.موضوع عجیب اینکه تنها یک خودروی آمریکایی در این لیست حاضر است!
 
ب ام و سری ۵ (کشور سازنده: آلمان)
 
جنسیس G۸۰ (کشور سازنده: کره جنوبی)
 
جنسیس G۹۰ (کشور سازنده: کره جنوبی)
 
هیوندای سانتافه (کشور سازنده: کره جنوبی)
 
هیوندای سانتافه اسپورت (کشور سازنده: کره جنوبی)
 
کیا فورته/سراتو (فقط نسخه سدان – کشور سازنده: کره جنوبی)
 
کیا سول (کشور سازنده: کره جنوبی)
 
لینکلن کانتیننتال (کشور سازنده: آمریکا)
 
مرسدس بنز E کلاس (فقط نسخه سدان – کشور سازنده: آلمان)
 
مرسدس بنز GLC (کشور سازنده: آلمان)
 
سوبارو ایمپرزا (کشور سازنده: ژاپن)
 
سوبارو لگاسی (کشور سازنده: ژاپن)
 
سوبارو اوت بک (کشور سازنده: ژاپن)
 
سوبارو WRX (کشور سازنده: ژاپن)
 
تویوتا کمری (کشور سازنده: ژاپن)

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن