خبرهای فناوری

رباتی که غذا و نوشیدنی سرد سرو می‌کند[ad_1]

شرکت “هوندا” یک حمل کننده برقی جذاب را در نمایشگاه توکیو به نمایش گذاشته که بعلاوه یک ربات نیز هست. هر چند که به لحاظ نوع کاربرد، رباتی نیست که از چنین شرکتی انتظار داشته باشیم.

آفتاب‌‌نیوز : طرح مفهومی “RoboCas” یک ربات باربری فوق العاده جذاب است که می‌تواند شما را با فضای بزرگ و قابل تنظیم خود دنبال کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت،  این ربات اساسا، یک خنک کننده خودکار با چشمانی بزرگ است. هوندا می‌گوید این ربات در صورتی که ماشین ندارید یا هنگام رفتن به خرید یا پیک نیک تمایلی به استفاده از خودرو ندارید، بسیار مفید خواهد بود. فقط یک مشکل وجود دارد؛ هنوز مشخص نیست که RoboCas از مرحله مفهومی عبور کند.

به گفته شرکت سازنده این ربات توانایی حمل و نگهداری نوشیدنی ها و غذاهای سرد و سرو کردن آنها را دارد.

این غول حمل و نقل اعلام کرده است که RoboCas در هر صورت تولید خواهد شد و پایگاه Verge نیز یادآور می‌شود که نمونه اولیه نشان داده شده در نمایشگاه توکیو ساکن و بی حرکت بود و دارای یک تبلت ویندوزی بود که به طور غیرمتعارف در پشت آن قرار داشت.

ما قابلیت‌های کامل این ربات را نمی‌دانیم، اما سوال این است که آیا این مدل به عنوان یک مدل تولیدی، مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر.

با این وجود، این ایده جذاب است. هوندا فقط در حال برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای خودران نیست و استدلال می‌کند که رباتیک می‌تواند نیاز به استفاده از خودرو را در شرایط خاص از بین ببرد.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن