خبرهای فناوری

جایگاه ایران از نظر سرعت اینترنت ثابت و گوشی[ad_1]

وب سایت جی اس ام – حسن سیدی: سایت Speedtest.net در گزارشی سرعت اینترنت ثابت و گوشی در کشورهای مختلف جهان را مقایسه کرده است که نشان می‌دهد وضعیت سرعت اینترنت ایران در یک ماه گذشته بهبود داشته است.

 

 ایران از نظر سرعت اینترنت ثابت و گوشی در چه جایگاهی قرار دارد؟

روزانه هزاران نفر در سراسر جهان سرعت اینترنت گوشی و ثابت خود را با استفاده از Speedtest.net می‌سنجند؛ در نتیجه مجموعه‌ای از اطلاعات بسیار ارزشمندی در اختیار این سایت قرار می‌گیرد که بر اساس آن می‌تواند آماری از متوسط سرعت کشورهای مختلف و رتبه جهانی آنها را نشان دهد.

بر اساس جدیدترین آماری که Speedtest در سایت خود منتشر کرده است ایران از نظر سرعت اینترنت گوشی در رده ۷۴ و از نظر سرعت اینترنت ثابت در رده ۱۰۵ جهان قرار دارد.

 

 ایران از نظر سرعت اینترنت ثابت و گوشی در چه جایگاهی قرار دارد؟

Speedtest سرعت متوسط دانلود مشترکان اینترنت گوشی در ایران را ۱۵.۲۷ مگابیت در ثانیه گزارش کرده است که نسبت به ماه قبل ۸ پله صعود داشته است. همچنین سرعت متوسط دانلود مشترکان اینترنت ثابت ۹.۷۱ مگابیت در ثانیه برآورد شده که رتبه ایران را نسبت به ماه قبل ۱ پله بالا برده است.

در گزارش ماه جولای Speedtest Global Index، سنگاپور با سرعت متوسط ۱۵۴.۳۸ مگابیت بر ثانیه و نروژ با ۵۲.۵۹ مگابیت بر ثانیه به ترتیب در صدر جدول پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت و پرسرعت‌ترین اینترنت گوشی جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین در میان این کشورها تنها سه کشور سنگاپور، کره جنوبی و آیسلند توانسته‌اند در هر دو بخش جزو ۱۰ کشور برتر از نظر سرعت اینترنت قرار بگیرند.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن