خبرهای فناوری

جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری فولکس واگن برای تقلب در آزمون آلودگی[ad_1]

به گزارش سیتنا، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که شرکت فولکس واگن باید ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در ارتباط با رسوایی تقلب در آزمون آلودگی هوا توسط خودروهای دیزلی این شرکت جریمه پرداخت کند. از آن گذشته پرونده‌هایی علیه شش مدیر شرکت فولکس واگن نیز به جریان افتاده است.

این همه جریمه‌ای نیست که شرکت فولکس واگن در ارتباط با پرونده رسوایی تقلب در آزمون آلودگی خودروهای دیزلی موظف به پرداخت آن شده است.

پرداخت خسارت به مشتریان

شکایت بسیاری از مشتریان شرکت خودروسازی فولکس واگن در آمریکا در دست بررسی است. پیش‌بینی می‌شود که پرداخت جریمه به افرادی که خودروهای دیزلی این شرکت را خریداری کرده‌اند، بیش از ۱۷ میلیارد دلار دیگر هزینه به فولکس واگن تحمیل کند.

شرکت فولکس واگن ابتدا همه اتهامات مربوط به دست‌کاری در آزمون آلودگی هوای خودروهای دیزلی خود را رد کرده بود.

در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی شرکت فولکس واگن به تقلب در آزمون آلودگی خودروهای گازوئیلی خود اعتراف کرد؛ اعترافی که شکایات بسیاری را از سوی دادستانی کل آمریکا و بسیاری از مشتریان این شرکت در پی داشت. حال شرکت فولکس واگن باید به صدها هزار نفر در آمریکا خسارت پرداخت کند.

از آن گذشته، شرکت فولکس واگن متهم شده که قانون هوای پاکیزه ایالات متحده آمریکا را نقض کرده است. دادستان کل آمریکا، لورتا لینچ درباره تعیین این جریمه برای شرکت فولکس واگن گفته است که این اقدامات نشان از حمایت ما از مصرف‌کنندگان در آمریکا دارد. او تاکید کرده که کار بررسی پرونده تقلب آزمون آلودگی شرکت فولکس واگن با پرداخت این جریمه به پایان نمی‌رسد.

انتهای پیام http://www.citna.ir

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن