آموزش نرم افزار

طریقه فرمت گوشی های نوکیا با سیستم عامل Symbianتذکرات مهم قبل از شروع کار :
باطرى گوشى باید حداقل نصف شارژ داشته باشد.
در صورت امکان سیم کارت را در بیاورید.
بعد از فرمت ممورى ٬ برنامه ها و اطلاعات نصب شده در آن پاک میشوند.
از اطلاعات مهم خود Backup بگیرید.

۱) Safe Mode :
دکمه مداد را نگه دارید و در همان حال که دکمه را نگه داشته اید گوشى را روشن کنید. دکمه نگه داشته شده را ول نکنید تا صفحه اصلى گوشى بیاید. به این روش Safe Mode گفته میشود.
در حالت Safe Mode، نرم افزار هایی که در Autorun هستند اجرا نمیشوند. (مثل منشی تلفنی و نرم افزار های مدیریت تماس ها و پروفایل و امثال آنها)

۲) فرمت کردن ممورى کارت :
بعد از روشن کردن گوشی به روش Safe Mode ، در منو به قسمت Extras و سپس Memory و سپس Options رفته و با گزینه Format Mem. Card ممورى کارت را فرمت کنید.

۳) فرمت کردن گوشى (در بعضی مدل ها جواب نمیدهد) :
سه کلید سبز و * و ۳ را همزمان بگیرید و گوشى را روشن کنید. این سه کلید را انقدر نگه دارید که فرمت کردن شروع شود.

۴) برگرداندن فایل هاى INI از ROM به رم گوشى  :
در این روش فایل هاى INI که حاوى اطلاعاتى درباره چگونگى اجراى نرم افزار ها هستند٬ از ROM گوشى که درایو Z است به گوشى برگردانده میشوند.


در گوشى در همان جایى که شماره گیرى میکنید ٬ تایپ کنید #۷۷۸۰#*
از شما در مورد اطمینان درباره Factory Default سؤال میشود. تائید میکنید و از شما Password گوشى سؤال میشود. (معمولا به صورت پیش فرض ۱۲۳۴۵ است) آن را وارد کنید. گوشى Factory Default یا فرمت کارخانه اى میشود.


در این روش حافظه فرمت نمیشود. فایل هاى اجرایى در C و E باقى خواهند ماند و فقط فایل هاى INI بازیابى میشوند. حتى لیست Contact هم پاک نمیشود.


توجه: براى فرمت کردن کامل (به همراه حافظه و تمام اطلاعات گوشی)، از همین روش استفاده کنید و به جای کد قبلی، کد #۷۳۷۰#* را وارد کنید. با این گوشى به طور کامل فرمت میشود.

 

نکته مهم: قبل از انجام کار، حتما از اطلاعات مهم و دفترچه تلفن خود بکاپ بگیرید. بکاپ گیری توسط نرم افزار PC Suite گوشی قابل انجام است.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن