خبرهای فناوری

ماشین‌های هوشمند تا ۲۰۲۱ مشاغل گوناگون را تسخیر می‌کنند[ad_1]

 

کد مطلب: ۴۳۰۸۱۸

ماشین‌های هوشمند تا ۲۰۲۱ مشاغل گوناگون را تسخیر می‌کنند

بخش دانش و فناوری الف،۱۳ دی۹۵

بررسی های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد تا سال ۲۰۲۱ ماشین های هوشمند در مشاغل مختلف حضور یافته و پیشبرد کسب و کارهای گوناگون را بر عهده می گیرند.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸

 خبرگزاری فارس به نقل از پروپورتال، در گزارش جدید گارتنر با موضوع ماشین‌های هوشمند تصریح شده که استفاده از این ماشین ها در محیط های کاری ظرف ۵ سال آینده ۳۰ درصد افزایش می یابد و به خصوص شرکت ها و موسسات بزرگ تجاری از کاربرد آنها استقبال خواهند کرد.

در این گزارش رایانه های دارای قابلیت شناخت، سیستم های هوش مصنوعی، سیستم های اتوماسیون هوشمند، ماشین های دارای قابلیت خودآموزی از جمله ماشین های هوشمند تعریف شده اند و با افزایش استفاده از آنها، ارزش این بازار تا سال ۲۰۲۱ به حدود ۲۹ میلیارد دلار خواهد رسید.

در بخشی از گزارش گارتنر در این مورد آمده است: استفاده از ماشین های هوشمند در صنایع و بخش های تجاری می تواند هم تحول آفرین و هم در عین حال مخرب باشد. ماشین های هوشمند نحوه انجام امور و خلق ارزش را متحول می کنند. ارتقای نحوه شناسایی کلاه برداری ها و تخلفات، پیش بینی سیاست گذاری ها و افزایش اهمیت صنعت رباتیک از جمله مزایای استفاده از ماشین های هوشمند در بخش صنعت است.

گارتنر پیش بینی کرده که ماشین های هوشمند به صاحبان مشاغل امکان می دهند ارزیابی دسترسی از منابع و امکانات خود داشته باشند، آنها را به درستی انتخاب کنند، به کار بگیرند، متحول کنند و بهینه سازی نمایند.

در ادامه این گزارش تصریح شده که ماشین های هوشمند در درازمدت و پس از گذشت حدود ده سال به بخشی یکپارچه از خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی موسسات و شرکت های تجاری مبدل خواهند شد. برای مطالعه نسخه ای کامل از این گزارش می توانید به آدرس https://www.gartner.com/lite/document/3401117 مراجعه کنید.

 

کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ ماشین‌های هوشمند

 

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن